Админга ёзиш: @uzbplatforma_admin
📌 Ховос фермерлари ёлғиз эмас — ЎзЛиДеП масалани расмий даражага кўтарди
Сирдарё вилояти Ховос туманидаги фермер хўжаликлари билан боғлиқ юзага келган масала Ўзбекистон Либерал-демократик партияси депутати томонидан расмий равишда кўтарилди. Депутат ташаббуси билан тегишли давлат идораларидан аниқ ва асосланган маълумотлар талаб қилиниб, ҳар қандай қарор қонун доирасида қабул қилиниши зарурлиги қатъий таъкидланди.
Ушбу масаланинг Қонунчилик палатаси даражасида кўриб чиқилаётгани ЎзЛиДеПнинг фермер ва тадбиркорлар манфаатларини изчил ҳимоя қила олишини яна бир бор тасдиқлади. Партия фермерлар фаолиятига асоссиз аралашувларнинг олдини олиш, уларнинг ҳуқуқ ва қонуний манфаатларини таъминлаш тарафдори эканини амалда кўрсатмоқда.
Айтиш жоизки, фермерларни қўллаб-қувватлаш ва улар учун барқарор ҳамда очиқ ишбилармонлик муҳитини яратиш ЎзЛиДеПнинг сайловолди дастурида белгиланган муҳим устувор йўналишлардан биридир. Бугун ушбу дастурий мақсадларнинг ҳаётга татбиқ этилаётгани партиянинг сўз билан иш уйғунлигини таъминлаётганидан далолат беради.
@platformauzb
Коррупцияга қарши кураш агентлиги Вазирлар Маҳкамасига маданият вазири Озодбек Назарбековни жазолашни таклиф қилибди.