SamDVMCHBU Ichki yuqumsiz kasalliklar kafedrasi katta o‘qituvchisi, veterinariya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) U.Raxmonov tomonidan master-klass o‘tkazilib, unda Veterinariya profilaktikasi va davolash fakulteti 305-guruh talabalari hamda magistrantlar faol ishtirok etdi.
Master-klass “Tuxum yo‘nalishidagi tovuqlarda gepatodistrofiya”ni aniqlashga qaratilgan “Mega loyiha” doirasida olib borilayotgan ilmiy-tadqiqot ishining yakuniy bosqichi bo‘lib, unda tovuqlardan qon olish jarayonlari amaliy tarzda namoyish etildi.
Mashg‘ulot davomida talabalarga tovuqlardan qon olish metodikasi, shuningdek magistrantlarga tovuq qon zardobining biokimyoviy va gematologik analizatorlar yordamida aniqlanadigan ko‘rsatkichlarining nazariy asoslari hamda amaliy jihatlari batafsil va tushunarli tarzda yoritib berildi.