▪️Yagona identifikatsiya tizimi — id.egovuz'dan ro‘yxatdan o‘tish bo‘yicha videoqo‘llanma.
▪️Murojaat uchun bot — @vacancy_argos_bot
14-YANVAR – VATAN HIMOYACHILARI KUNI
"O‘zatom" agentligi barcha Vatan himoyachilarini bayram bilan samimiy muborakbod etadi!
Sizga xotirjamlik, mustahkam sog‘lik, kasbiy faoliyatingizda ulkan yutuqlar, oilaviy farovonlik va ravnaq tilaymiz.
Jasoratingiz, fidoyiligingiz va vatanparvarligingiz uchun rahmat!
14 ЯНВАРЯ – ДЕНЬ ЗАЩИТНИКОВ РОДИНЫ
Агентство «Узатом» искренне поздравляет всех защитников Родины с праздником!
Желаем вам спокойствия, крепкого здоровья, выдающихся результатов в профессиональной деятельности, семейного благополучия и процветания.
Спасибо за храбрость, самоотверженность и патриотизм!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 19-sentyabrdagi PF-173-sonli Farmoniga muvofiq, 2026-yil 15-yanvardan 28-fevralgacha mamlakatimizda muhim milliy tadbir - aholi va qishloq xo‘jaligini ro‘yxatga olish o‘tkazilmoqda.
Birinchi bosqich (15-31 yanvar):
Uydan chiqmasdan, census.stat.uz portali orqali OneID tizimidan foydalanib onlayn ro‘yxatdan o‘tish mumkin.
Ikkinchi bosqich (4-28 fevral):
"Mahalla yettiligi" a’zolari planshetlar bilan xonadonma-xonadon yurib, shaxsan ro‘yxatga olishni amalga oshiradi.
Maxfiylik kafolati:
Shaxsiy ma’lumotlaringiz qonun bilan himoyalangan va boshqa idoralarga berilmaydi.
BIZ RO‘YXATDAN O‘TDIK!
SIZ-CHI?
—————-
Согласно Указу Президента Республики Узбекистан № ПФ-173 от 19 сентября 2025 года, с 15 января по 28 февраля 2026 года в стране проходит важное национальное мероприятие — перепись населения и сельского хозяйства.
Первый этап (15–31 января):
Не выходя из дома, можно пройти перепись онлайн через портал census.stat.uz, используя систему OneID.
Второй этап (4–28 февраля):
Члены «Махаллинской семёрки» с планшетами будут обходить дома и проводить перепись лично.
Гарантия конфиденциальности:
Ваши личные данные защищены законом и не будут переданы никаким другим ведомствам.
МЫ УЖЕ ПРОШЛИ ПЕРЕПИСЬ!
А ВЫ?
"O‘zatom" agentligining rasmiy munosabati
regulation.adliya.uz saytida hujjat loyihasi e’lon qilinishi munosabati bilan ayrim OAVda birinchi beton quyish muddati 2026- yil dekabrga ko‘chirilgani haqida ma’lumotlar chiqarildi. Shuni alohida ta’kidlashimiz kerakki, avval e’lon qilingan muddatlar o‘z kuchida qoladi va hech qanday muddatni ko‘chirish haqida ushbu hujjatda ma'lumot ko'zda tutilmagan.
Loyihada ko‘rsatilgan sana tayyorgarlik va litsenziyalashning barcha ko‘p sonli majburiy bosqichlari aynan shu muddatgacha yakunlanishini nazarda tutuvchi konservativ ssenariyni aks ettiradi. "O‘zatom" agentligi milliy qonunchilik talablari hamda yadroviy va radiatsiyaviy xavfsizlik bo‘yicha xalqaro standartlarga qat’iy rioya qilgan holda barcha belgilangan tartib-taomillardan izchil va puxta o‘tmoqda.
Birinchi beton quyish loyihasini amalga oshirishda muhim voqea bo‘lib, u keng yoritib boriladi. Shu bilan birga, biz ushbu faoliyat qay darajada javobgarlik talab qilishini anglab yetamiz va ushbu bosqichga faqat vakolatli organlardan zarur ruxsatnomalar va roziliklarning to‘liq to‘plamini olganimizdan keyingina kirishamiz.
"O‘zatom" agentligi loyihani maqbul muddatlarda amalga oshiradi va barcha yo‘nalishlar bo‘yicha jadal ishlarni davom ettiradi.
Biz jamoatchilikga faoliyatimizning muhim bosqichlari haqida tezkor kerakli ma'lumotlarni berib boramiz va qo‘shimcha ma'lumotlar taqdim etishga tayyormiz.
Официальное разъяснение Агентства «Узатом»
В связи с публикацией проекта документа на сайте regulation.adliya.uz в некоторых СМИ появилась информация о переносе сроков первых бетонных работ на декабрь 2026 года. Хотим особо отметить: ранее объявленные ориентиры остаются в силе, и о каком-либо переносе сроков речи не идёт.
Указанная в проекте дата отражает консервативный сценарий, предусматривающий завершение всех многочисленных обязательных этапов подготовки и лицензирования именно к этому сроку. Агентство «Узатом» последовательно и тщательно проходит все предусмотренные процедуры, строго соблюдая требования национального законодательства и международные стандарты ядерной и радиационной безопасности.
Первые бетонные работы — знаковое событие в реализации проекта, которое будет широко освещено. Вместе с тем, мы полностью осознаём всю меру ответственности и приступим к этому этапу исключительно после получения полного комплекта необходимых разрешений и одобрений от уполномоченных органов.
Агентство «Узатом» остаётся полностью приверженным выполнению проекта в оптимальные сроки и продолжает интенсивную работу по всем направлениям.
Мы оперативно информируем общественность о значимых этапах и готовы предоставлять дополнительные разъяснения.
Forwarded from Shavkat Mirziyoyev_press-service
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev “Rosatom” atom energiyasi boʻyicha davlat korporatsiyasi bosh direktori Aleksey Lixachyovni qabul qildi.
—
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял генерального директора Государственной корпорации по атомной энергии «Росатом» Алексея Лихачёва.