Հանցափաստ պարունակող ոչինչ չկա. Կոչուբաեւը՝ կաթողիկոսի եղբոր եւ նրա որդու ձերբակալության մասին
Երուսաղեմի հայոց պատրիարք Տ. Նուրհան արքեպիսկոպոս Մանուկյանն իր զորակցությունն է հայտնել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին
📌«Կոչ ենք անում իշխանություններին՝ դադարեցնել միջամտությունները Եկեղեցու ներքին կյանքին, ապահովել եկեղեցու սպասավորների անվտանգ ու խաղաղ գործունեությունը», -նշվում է հայտարարության մեջ:
👍306👎2🤬1💩1
Ադրբեջանի առաջնորդը հերթական «խաղաղ պոռթկման» ժամանակ հերթական «հարձակումներն» է արել Հայաստանի և մասնավորապես Սևանա լճի հասցեին:
«20-րդ դարի սկզբի հին ռուսական կայսերական քարտեզներում պարզ երևում է, որ ներկայիս Հայաստանի տարածքում գրեթե բոլոր տեղանունները ադրբեջանական ծագում ունեն. չկա Սևանա լիճ, կա Գյոյչա լիճ։ Այդ քարտեզները մենք չենք կազմել. դրանք կազմել է ցարական Ռուսաստանը, որն իր ժամանակին հայերին Իրանից և Արևելյան Անատոլիայից վերաբնակեցրել է Ղարաբաղ՝ էթնիկ կազմը փոխելու համար։ Այդ քարտեզները պատմական ճշմարտության արտացոլումն են։ Մենք պետք է դրանք ուսումնասիրենք և հանրահռչակենք», - ասել է Ալիևը՝ այդպիսով ուղղակի ցուցում տալով կեղծ պատմական «փաստեր» կնքել, որոնցով առանց այդ էլ հայտնի են «ադրբեջանցի գիտնականները»։