Հաղարծինի մոտ վթարի հետևանքով տուժածներից երեքի վիճակը միջին ծանրության է գնահատվում: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Առողջապահության նախարարության խոսնակը: Տուժած քաղաքացիները շարունակում են բուժօգնություն ստանալ:
Արտակարգ դեպք, հրդեհ է բռնկվել Վանաձորում հայտնի տնակային ավանում․ Shamshyan
Նոյեմբերի 1-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 15։30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր քաղաքի Բաղրամյան 11 հասցեում՝ տնակային ավանում հրդեհ է բռնկվել։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, օպերատիվորեն ժամանել են Վանաձորի հրշեջ-փրկարարական ջոկատից՝ 4 մարտական հաշվարկ՝ վարչության պետի տեղակալներ Դավիթ Գևորգյանի, Վաչե Եղիազարյանի, ջոկատի հրամանատար Հովիկ Սահակյանի և խմբի պետ Արեն Փիլոյանի գլխավորությամբ։
Հրշեջ-փրկարարները նախ կանխել են հրդեհի տարածումը, ապա մարել այն։ Այրվել են եռամուտք բնակելի տնակի (մոտ 240 քմ) երկրորդ մուտքի բնակարանը՝ գույքով, տանիքը՝ մասամբ (մոտ 72 քմ), տանիքի փայտե կառուցատարրերի 60 քմ հատվածը ջերմահարվել է։
Հրդեհի հետևանքով, ըստ նախնական տեղեկությունների, բարեբախտաբար տուժածներ չկան։
4👍2👎2
ՊԵԿ-ը միջազգային առաքանիներից կոկաին է հայտնաբերել. 3 անձ կալանավորվել է։
Իսպանիայից Հայաստան ներմուծված կենդանիների համար նախատեսված միանման ներքնակներից հայտնաբերվել են 178 գրամ և 250 գրամ քաշով պոլիէթիլենային տոպրակներ` լցված «կոկաին» տեսակի թմրամիջոցներով։
Երեխայի հայրը խեղդամահ անելու ճանապարհով սպանել է 3-ամյա Տիգրանին. ՆԳ նախարարը՝ Ծափաթաղի դեպքի մասին
Այս պահի դրությամբ որեւէ այլ տվյալ հանրայնացնելուց կխուսափեմ, բայց ուղում եմ նաև շեշտել, որ այս վարկածը, ի թիվս այլոց, առաջին օրվանից եղել է մեր ուսումնասիրության շրջանակներում։ Ընդ որում, կհիշեք, որ եղբայրը, որն ուներ որոշակի առողջական խնդիրներ, պարբերաբար ռեակցիաներ էր տալիս, ներգրավել էինք համապատասխան մասնագետի, որպեսզի հոգեկան առողջական վիճակի վր լրացուցիչ ծանրաբեռնվածություն չառաջանա և մենք կարողանանք պատշաճ կերպով ստանանք տեղեկատվություն փոքրիկից, եթե նրան որեւէ բան հայտնի է։
Այս պահի դրությամբ, շատ նախնական տվյալներով երկու եղբայրները դուրս են եկել տնից, հետո հորն են հանդիպել, և հայրը խեղդելու ճանապարհով սպանել է փոքրիկին։