🕸 Web |✅ Telegram | 😑 Youtube
Янги йилнинг биринчи суткасида 1815 нафар чақалоқ дунёга келди
Соғлиқни сақлаш вазирлиги матбуот хизматига кўра, 2021 йилда 1644 нафар, 2022 йилда 2316 нафар, 2023 йилда 2155 нафар, 2024 йилда эса 1859 нафар, 2025 йилда эса 1641 нафар чақалоқ туғилган эди.
#Билдириш
Пойтахтнинг Шайхонтаҳур тумани Беруний кўчаси 3/4 ва Чилонзор тумани Шарқ тонги кўчаси 1-биноларида фаолият кўрсатиб келган Тошкент туманлараро маъмурий суди Юнусобод тумани Амир Темур шоҳ кўчаси 118а манзилига (Тошкент шаҳар маъмурий суди собиқ биноси) кўчиб ўтди.
Жорий йилнинг 5 январидан бошлаб, Тошкент туманлараро маъмурий суди иш юритувидаги барча ишлар ушбу манзилда кўриб чиқилади.
Мўлжал: “Шаҳристон”метро бекати.
Тошкент шаҳар судининг фуқаролик ва иқтисодий ишлар бўйича судлов ҳайъатлари ҳамда Тошкент шаҳар маъмурий суди пойтахтнинг Яккасарой тумани Шота Руставели кўчаси 93-уйга (собиқ Тошкент вилоят суди биноси) кўчиб ўтди.
Шу муносабати билан 2026 йил 5 январдан бошлаб, тайинланган барча ишлар ушбу манзилда кўрилиши маълум қилинади.
Жорий йилнинг 7 январь куни Коррупцияга қарши курашиш агентлигида "Ўзбекистон Республикасида коррупциянинг олдини олиш ва унга қарши курашиш тизимини янада такомиллаштириш тўғрисида"ги Президент Фармони моҳияти ва аҳамияти тўғрисида амалий мулоқот ўтказилди.
🇺🇿 2025-yil 30-dekabrda qabul qilingan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish tizimini yana-da takomillashtirish to‘g‘risida”gi PF-270-son
Farmoni bilan mamlakatda korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish tizimini tubdan takomillashtirishga qaratilgan yangi, strategik ahamiyatga ega chora-tadbirlar belgilandi.
Президентимизнинг 2025 йил 30 декабрдаги “Ўзбекистон Республикасида коррупциянинг олдини олиш ва унга қарши курашиш тизимини янада такомиллаштириш тўғрисида”ги фармони коррупцияга қарши курашишда сифат жиҳатдан янги институционал ёндашув – Коррупциянинг олдини олиш кластерини жорий этди.