➡️Հարցին, որ Փաշինյանը նախօրեին սպառնացել է հոգեւորականներին, Տեր Եսային ասել է. «Առանց մեկնաբանության»։
⚡️ Միայն մտավոր հետամնացների աշխարհում կարող է Սահակաշվիլիի գովասանքը դրական համարվել
🤑 Տարոն Չախոյանն այնքան հիմար է, որ կարող է նույնիսկ պատրաստ լինել վճարել Սահակաշվիլիին նման մեկնաբանությունների համար։
Ու այնուամենայնիվ, Սահակաշվիլին չի հիշատակում, որ ընկերությունը, որը ենթադրաբար պատրաստվում է չիպեր արտադրել Հայաստանում և ներգրավել 4 միլիարդ դոլարի ներդրումներ, անցյալ տարի ունեցել է 300,000 դոլարի շրջանառություն։
➡️ Հայ ժողովրդին բացահայտորեն ու անամոթար խաբում են։
💯203👎1😁1
🇦🇲 Մինչ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից Ղարաբաղը Ադրբեջանին հանձնելու որոշումը, մեր Արցախը իսկապես տարածաշրջանի ամենաապահով վայրն էր
🇦🇲🤝🇦🇿 Սակայն Ալենի խոսքերը հստակ տպավորություն են ստեղծում, որ նա և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության իր ընկերները վրեժ են լուծում Արցախի ղեկավարությունից։
😡20💯101😁1
🇦🇲‼️Շարունակում ենք աշխատել, որպեսզի բոլոր գերիներին ազատենք, այդ աշխատանքը կշարունակենք, ասել է ՀՀ ԱԽՔ-ը՝ անդրադառնալով Ալևի այն հայտարարությանը, որում նա բացառել է Արցախի ղեկավարության ազատ արձակումը
☄️Հարցին՝ ի՞նչ ձևաչափով են շարունակելու աշխատանքը, նա պատասխանել է.
«Բոլոր հնարավոր ձևաչափերով մինչև հիմա աշխատելու ենք և կշարունակենք աշխատել: Միայն հանդիպումներին չենք այդ հարցը բարձրացնում, տարբեր ֆորմատներով, հնարավորության դեպքում բարձրացնում ենք»-նշել է նա։
🤮18😡5👎2🤡21😁1
🇬🇧🇷🇺🇺🇦 Ռուսաստանի և Արևմուտքի միջև դիմակայությունը չի ավարտվի ուկրաինական պատերազմից հետո. Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը հաստատել է
🗣️ «ՆԱՏՕ-ն զգուշացրել է, որ Ռուսաստանը կարող է ռազմական ուժ կիրառել դաշինքի դեմ մինչև այս տասնամյակի վերջը: Մենք պետք է կարողանանք կանխել ագրեսիան, ու անհրաժեշտության դեպքում մենք պետք է պատրաստ լինենք կռվելուն»։ - հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերը։
💪🔫 «Եթե Ուկրաինայում խաղաղության համաձայնագիր կնքվի, Ռուսաստանի վերազինումը միայն կարագանա, և Եվրոպայի համար սպառնալիքը չի ավարտվի։ Այն կուժեղանա։ Հետևաբար, մենք պետք է հստակ արձագանքենք այս սպառնալիքին։ Մենք պետք է ամրապնդենք մեր կոշտ ուժը։ Որովհետև դա մեր ժամանակների արժույթն է», - հավելել է նա։